Drømmer du om at få farvet de triste køkkenlåger eller en billig hækklipning? Eller mangler du en ekstra skilling, og er du en handy-person? Så se med her.
På Handyhand kan du kvit og frit slå dine projekter og opgaver op, og få kontakt til dem der kan opfylde dine ønsker - Og du kan ligeledes gratis byde ind på at løse nogle af de mange opgaver.
Her er et udsnit af nogle af de mange “Handyhandere” som tilbyder deres hjælp til opgaver i Ølsted:
-
Mathias A.
Fra Ølsted
Til dagligt arbejder jeg som stilladsmontør og har efterhånden udbedret mine erfarringer med andre ... -
Nikola A.
Fra Ølsted
-
Louise Mai V.
Fra Ølsted
Hej Jeg er nyuddannet pilot, og mens jeg venter på at få et job i luften mangler jeg lidt at rode ...
Uanset om du søger inspiration til at få lettet hverdagen, dit drømmeprojekt eller du har lyst til at tjene en ekstra skilling på at udføre nogle af opgaverne, så er her til inspiration et udsnit af de opgaver der er opslået i nærheden:
annica J., Lotte J. og Anne-Lise P. søger hjælp til husopgaver i Ølsted
-
Terrasse trappe
Fra annica J. (Ølsted)
Vi skal have lavet en træ trappe med gelænder fra vores veranda og ned. Hvis det passer med vinklen... -
Udvidelse af eksisterende træterrasse.
Fra Lotte J. (Ølsted)
Vi har et sommerhus, hvor man har bygget en træterrasse rund om en tuja. Vi har fældet tujaen og sk... -
Vinduespudser
Fra Anne-Lise P. (Ølsted)
Vinduespudsning udvendigt og indvendigt. 10 store vinduer, alle kan nåes fra gulv.
Winni P., Dorthe L. og Aase M. søger hjælp til haveopgaver i Ølsted
-
Klippe hæk
Fra Winni P. (Ølsted)
Klip og beskæring af ukrudtshæk. Ca. 150m Højde +2m Affald skal fjernes Nem adgang -
2 meget store fyrtræer skal fældes og køres væk fra grunden. Vi søger en der kan klare opgaven og som har forsikringen i orden.
Fra Dorthe L. (Ølsted)
De står på en sommerhus grund og og tæt ved vejej og også tæt ved andre sommerhuse -
Græsslåning og hækklipning
Fra Aase M. (Ølsted)
Hækkeklip af bøgehæk til naboen -ca 28-30 meters længde og toppen lidt ned -altså kun ind mod mig o...
Charlotte V., Lisbeth J. og Why G. søger hjælp til diverse opgaver i Ølsted
-
Fjernelse af hvepserede i udhæng på mit tag i mellem træ bredder
Fra Charlotte V. (Ølsted)
Fjernelse af hvepserede i udhæng på mit tag i mellem træ bredder -
Batteri/lade problem på el-ladcykel
Fra Lisbeth J. (Ølsted)
Det er en Mustang el ladcykel købt i coop. Fik den for 3 år siden.Jeg har kun kørt på elladcykelen ... -
Reparation af jonsered 12.5 havetraktor der ikke vil starte
Fra Why G. (Ølsted)
Den kørte fint til den ikke kørte mere - det virker som om den har tabt kompressionen den kører bar...