Vi følger boligmarkedet i og omkring Ølsted og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler
VORES Ølsted følger boligmarkedet i og omkring Ølsted. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:
Strandlystvej 11 solgt for 1.975.000 kr.
Boligen overtages af Christina Primdahl Jensen og Claus Jensen den 25. april. Køberen har betalt 1.975.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 29.478 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 790.000 og boligen er derfor handlet til 150% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en fritidshus med 2 værelser på i alt 67 kvm. og er opført i 1968. Grunden er på 1.382 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af LokalBolig Halsnæs
Strandbakken 1A solgt for 1.495.000 kr.
Boligen overtages af Mette Juul Jensen og Joachim Lindenskov Jørgensen den 10. maj. Køberen har betalt 1.495.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 42.714 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 560.000 og boligen er derfor handlet til 167% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en fritidshus med 2 værelser på i alt 35 kvm. og er opført i 1947. Grunden er på 949 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af home Frederiksværk
Dalsvinget 15 solgt for 1.495.000 kr.
Boligen overtages af Natascha Dyrbye og Tobias Kvæde den 30. april. Køberen har betalt 1.495.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 23.730 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 670.000 og boligen er derfor handlet til 123% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en fritidshus med 3 værelser på i alt 63 kvm. og er opført i 1967. Grunden er på 1.325 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af Nybolig Frederiksværk
C.A. Nielsensvej 33 solgt for 1.450.000 kr.
Boligen overtages af Cecilie Thoudahl og Mads Christian Thoudahl den 02. maj. Køberen har betalt 1.450.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 36.250 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 500.000 og boligen er derfor handlet til 190% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en fritidshus med 2 værelser på i alt 40 kvm. og er opført i 1936. Grunden er på 483 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af Nybolig Frederiksværk
Spurvestien 8 solgt for 1.400.000 kr.
Boligen overtages af Dorte Nygaard og Jan Holmberg den 07. maj. Køberen har betalt 1.400.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 40.000 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 560.000 og boligen er derfor handlet til 150% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en fritidshus med 2 værelser på i alt 35 kvm. og er opført i 1963. Grunden er på 1.204 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af EDC Poul Erik Bech, Frederiksværk